Šiame puslapyje rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus

apie Tauragės regiono savivaldybių atliekų tvarkymo sistemą

Konteineriai (4)

Identifikuoti ir priskirti atliekų turėtojams turi būti mišrių komunalinių atliekų ir žaliųjų atliekų konteineriai.

Pirmiausiai konteineriai žymimi nurodant jų paskirtį. Tai yra, ant konteinerio priekio klijuojamas lipdukas arba įspaudžiamas užrašas „Mišrios komunalinės atliekos“ arba „Žaliosios atliekos“, arba „Popierius, plastikas, metalas“, arba „Stiklas“.

Antras konteinerio žymėjimas skirtas konteinerio identifikavimui. Tai reiškia, kad ant konteinerio šono užklijuojamas lipdukas su numeriu, kuris padeda atliekų turėtojui nesumaišyti savo konteinerio su kaimyno.

Toks lipdukas turi ir mikroschemą, kurios pagalba konteineris yra nuskenuojamas ir taip skaičiuojami konteinerių pakėlimai. Mikroschemoje yra užkoduota informacija apie atliekų turėtoją.

Taigi, įvedus dvinarę rinkliavą, labai svarbu, kad kiekvienas mišrių komunalinių atliekų konteineris būtų identifikuotas – tik tokiu atveju bus galimybė skaičiuoti pakėlimus ir perskaičiuoti rinkliavos kintamąją dalį.

Jeigu identifikacinis lipdukas nukrito, atliekų turėtojas turi kreiptis į UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą tel. 8 446 71872 arba į atliekų vežėją UAB Ekonovus tel. 8 612 24372.

Atliekų surinkimo mašinose yra įrengta skenavimo įranga, kuri konteinerio pakėlimo metu automatiškai jį nuskenuoja. Nei vairuotojai, nei darbininkai neregistruoja konteinerių rankiniu būdu ar su skenavimo aparatais.

Identifikacinio lipduko numeris, kurį visi matome ant konteinerio, pasako tokią informaciją: pirmas skaičius reiškia savivaldybės kodą (pvz., Tauragės kodas yra 77, Šilalės – 87, Pagėgių – 63, Jurbarko – 94), antrasis simbolis – didžioji raidė – reiškia konteinerio paskirtį (pvz., L – likusios po rūšiavimo mišrios komunalinės atliekos, Ž – žaliosios atliekos), paskutiniai keturi ar penki skaitmenys yra konteinerio numeris, kuris yra visų skirtingas. Pvz., Tauragės rajone mišrių komunalinių atliekų konteineris gali turėti tokį numerį: 77-L-10482, o žaliųjų atliekų konteineris – 77-Ž-3469; Pagėgių savivaldybėje mišrių atliekų konteineris 63-L-2805, žaliųjų atliekų konteineris 63-Ž-0743.