2018-07-25

2018-07-25 d. iš renovuojamo daugiabučio namo, adresu Tauragė, Bažnyčių g. 13 gautas anoniminis skundas, kad į mišrių komunalinių atliekų konteinerius pilamas statybinis laužas – betono, plytų, tinko nuolaužos. Skubiai nuvykus į vietą, pavyko užfiksuoti pažeidėją, šalinantį statybinį laužą į konteinerį.

Visi keturi mišrių komunalinių atliekų konteineriai buvo pripildyti statybinio laužo. Paklausus atliekų turėtojo, kodėl taip elgiasi, jis teigė, kad remontuoja butą, nežinojo, kad negalima jų mesti į konteinerius, nors ant kiekvieno konteinerio yra lipdukas su informacija, ko negalima į juos šalinti. Tokia pat, tik gerokai didesnė, informacija pakabinta ir ant aikštelės tvoros.

Keista, kad gyventojai vis dar nemoka skaityti ir nieko nežino.

Vaikinas labai apgailestavo dėl savo poelgio, ieškojo būdų, kaip išspręsti problemą, todėl nuspręsta šį kartą jo nebausti, o apsiriboti tinkamu atliekų sutvarkymu.

Kadangi 1100 l talpos konteinerius ištuštinti be specialiosios technikos sudėtinga, buvo pasiūlyta apmokėti vežėjui transportavimo bei atliekų šalinimo sąvartyne kaštus ir atliekas išvežti atskira mašina.

Žinoma, pačiam išsivežti atliekas į sąvartyną šiam atliekų turėtojui būtų kainavę gerokai pigiau.

UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad atliekų išvežimui nemokamai suteikia automobilinę priekabą 3 valandoms. Tai vienas iš būdų išvengti panašių situacijų. Plačiau apie šią paslaugą skaitykite čia.