2018-04-25

Taip Jurbarko miesto gyventojas supranta rekomendaciją „atliekos turi tilpti į konteinerį“. Pamačius tokį vaizdą apima įvairūs jausmai – nuostaba, juokas, pyktis ir kyla daug klausimų – kaip tokį konteinerį ištuštinti;  kodėl atliekų surinkėjai turėtų dirbti gyventojo nepabaigtą darbą; kur žmonių pilietiškumas, supratingumas; ar šitas pilietis kompensuos galbūt sugadintos automobilio įrangos remonto išlaidas ir t.t.

Toks gyventojų elgesys – visų pirma nepagarba sau, atliekų surinkėjams ir visai atliekų tvarkymo sistemai. Tai akivaizdus demonstravimas, kad „man nusispjaut ant visų reikalavimų, tvarkų, atliekų tvarkymo taisyklių“.

Kol gyventojų bus toks požiūris į atliekų tvarkymą, tol turėsime pilnas bendro naudojimo konteinerių aikšteles, pamiškes, panemunes padangų, baldų, šaldytuvų ir t.t. Juk tokie vaizdai nei vieno nedžiugina:

O tereikia kiekvienam suprasti, kad už savo aplinką, už mus supantį vaizdą esame atsakingi patys, ir kad savo atliekas taip pat turime sutvarkyti patys ir atsikratyti jomis tinkamai.